Odběr novinek
Domů /
Zboží 17 / 24

Extrudovaná sója - Sypká - pro koně, 5 kg

Kód: EXSOK10
Tepelně zpracováné, celé, surové sojové boby. Bez antinutričních látek, vysoký obsah bílkovin a nenasycených mastných kyselin.

Žádné hodnocení.
Kategorie: PRO KONĚ
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Extrudovaná sója - Sypká - pro koně, 5 kg
Extrudovaná sója - Sypká - pro koně, 5 kg

 

Vynikající zdroj bílkovin, kvalitních tuků, vitaminů i minerálů !

 

  • Složení:  Extrudované celé sojové boby 100 %. Obsah bílkovin ( NL ) 36 %,  Lysin 2,4 %, Methionin 0,57 %, sojového oleje 23 %, kyselina linolová 10,5 %, vitamin E 35 mg, škrob 3,4 %, cukr 4,8 %, vláknina 6,9 %, stravitelná energile pro koně SEk 16,3 MJ,

 

  • Charakteristika:  Extrudované suroviny jsou takové, které se zpracovávají na speciálních strojích (extruderech), kde se krátkodobě (šokově) za vysoké teploty a tlaku ( až 120 °C a 4-6 atmosfér)  "uvaří". Dojde přitom k plastifikaci ("ztekucení") škrobů, zkrácení bílkovinných řetězců a likvidaci antinutričních látek( snižujících využití živin ), bakterií, kvasinek a plísní.

Soja patří mezi plodiny, kde je nutná tepelná úprava, právě kvůli obsahu antinutričních látek. Zároveň se ale touto úpravou plně rozvinou pachové a chuťové složky, kterých má sója hojně díky vysokému obsahu oleje. Navíc takto upravené suroviny jsou až o 30 % více stravitelnější, ale především pro zvířata chuťově výraznější a přitažlivější ! Barva extrudované sóji je žlutá, s velmi příjemnou olejnatou vůní. Je to vhodný zdroj bílkovin a energie především pro mladá zvířata a pro nabrání svaloviny u podvyživených jedinců.

  • Dávkování: Upravte dle zátěže a konstituce koně. Zpravidla cca 300 - 500 g / den.

Skladujte v suchu, chladu a temnu. Spotřebujte v letních měsících nejlépe do 3 měsíců od nákupu! V chladném ročním období cca do 6 měsíců. Při nevhodném skladování ( teplo, vlhko ) je sója náchylná na žluknutí tuků a zaplísnění!

 

 

Specifikace
Váha 5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 17 / 24