Odběr novinek
Domů /
Zboží 23 / 27

JABLEČNÉ VÝLISKY - Sušené sypké - pro koně, 5 kg

Kód: JADRK10
Velmi kvalitní doplňková složka krmiva pro koně a další býložravce. Vysoký obsah pektinu - vlákniny. Vhodné i pro obézní koně.

Žádné hodnocení.
Kategorie: PRO KONĚ
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty JABLEČNÉ VÝLISKY - Sušené sypké - pro koně, 5 kg
JABLEČNÉ VÝLISKY - Sušené sypké - pro koně, 5 kg

 

Vynikající zchutňující doplněk krmné dávky !
 

  • Charakteristika:  Sušené jablečné výlisky, jsou koncovým produktem při získávání jablečné šťávy lisováním. Jablka se najemno rozdrtí, vylisují a zbylá dřeň se šetrně vysuší v horkovzdušné sušárně. Naše sušená jablečná dřeň neobsahuje žádné další příměsi jiných surovin. Barva drtě je světlé hnědá s jemnou vůní jablek.

Sušené jablečné výlisky jsou velmi dietetickým a chutným doplňkem krmiva pro svůj vysoký obsah vlákniny a nízkou energetickou hodnotu. Jsou tak vhodné pro všechny kategorie zvířat a to i obézní a staré. Sušené jablečné výlisky nejsou melasovány a ani jinak upravovány přídavkem dalších surovin.

Jejich významnou předností pro býložravce je to, že dodávají organizmu pomalu uvolňující se energii, ve formě dobře stravitelné jablečné vlákniny - pektinu. Navíc jej významě zásobuje antioxidanty, minerály a vitamíny, které jsou důležité pro prevenci chorob.

Jablečné výlisky obsahují:  Vlhkost 8 %, NL 7 %, tuk 4,7 %, vláknina 18,3 %, cukry 12 %, popel 4,3 %, SEk ( stravitelná energie pro koně ) 10 MJ. Vitamíny:  E 3,1 mg, karoten 5,3 mg, B1 2,5 mg, B2 1,2 mg, B3 Niacin 31 mg. Makroprvky - Ca 2,2 g, P strav. 3,5 g. Na 1,1 mg, K 4,6 mg. Mikkroprvky: Fe 162 mg, Cu 13 mg, Mn 16,5 mg, Zn 38 mg.

  • Možnosti použití:  Sušené jablečné výlisky jsou vhodným doplňkem krmné dávky, především jako zchutňovadlo a přídavek k bílkovinným složkám, např. vojtěškovým granulím, pro dosažení vhodné energetické bilance k jejich bílkovinnému základu. Navíc se do krmné dávky dostane optimální množství vlákniny, karotenu, vitaminu, minerálů a antioxidantů v přirozené formě.

Na sušené jablečné výlisky není nutné zvířata navykat, přijímají je velmi ochotně a s velkou chutí. Ideální je zamíchat suchou jablečnou drť do zrnin, nebo jako složku vlastního müsli.

Obvykle podávané množství: Dospělí koně 1 - 2 kg / den - dle hmotnosti, rozdělené do jednotlivých krmných dávek. Nebo jako součást vlastního müsli 15 - 25 %.

Doba trvanlivosti cca 6 měsíců od nákupu. Pytle ( nejlépe papírové ) uchovávat v suchu a šeru, na tepelně nevodivé podložce - paleta, kartony, aj.

Specifikace
Váha 5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 23 / 27