Odběr novinek
Domů /
Zboží 22 / 24

JABLEČNÉ VÝLISKY - Sušené sypké - pro psy, 1 kg

Kód: JADRP10
Sypké, doplňkové krmivo pro zvýšení vlákniny v krmivu. Čistá surovina ze sušené jablečné dřeně. Určeno pouze jako přiloha k syrovému i vařenému masu - nutno namočit! Nekrmit samostatně, jen s masem! Více informací v "Popisu výrobku".

Žádné hodnocení.
Kategorie: PRO PSY
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty JABLEČNÉ VÝLISKY - Sušené sypké - pro psy, 1 kg
JABLEČNÉ VÝLISKY - Sušené sypké - pro psy, 1 kg

 

! Před zkrmením nutno namočit !

 

  • Obsahuje:  Kvalitní, čerstvou, sušenou jablečnou dřeň, bez dalších příměsí jných surovin.

Obsah vybraných přirozených živin na 1 kg krmiva:   

Vlhkost 8 %, bílkoviny 7 %, rostlinný tuk 4,7 %, vláknina 18,3 %, sacharidy 12 %, popel 4,3 %. Vitamíny:  E 3,1 mg, karoten 5,3 mg, B1 2,5 mg, B2 1,2 mg, B3 Niacin 31 mg. Makroprvky - Ca 2,2 g, P strav. 3,5 g. Na 1,1 mg, K 4,6 mg. Mikkroprvky: Fe 162 mg, Cu 13 mg, Mn 16,5 mg, Zn 38 mg.

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Popel je označení zbytku při spálení jednotky směsi, při laboratorních rozborech. Je to nespalitelný podíl a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva! ) 

  • Charakteristika: Sušené, sypké, jáblečné výlisky jsou skvělým zdrojem přírodní vlákniny, nutné pro správnou peristaltiku ( mikropohyb ) střev, nutnou pro kvalitní trávení i vylučování. Sušená jablečná dřeň by měla být pouze doplňkem příloh při krmení masem pro příznivce BARFování. Před použitím je nutné dřeň zalít vodou ( může být i teplá - rychleji se vztřebá ) a nechat nabobtnat, teprve potom přidat k masu. Sušená jablečná dřeň má světle hnědou barvu a příjemnou, jemnou vůni po jablkách.
     
  • Doporučené použití:  Sušená jablečná dřeň je pouze doplňkem k masité stravě při tzv. BARFování. Nekrmte ji samostatně, pes ji asi nebude ani moc chtít samostatně žrát, ale kdyby náhodou ano, mohla by způsobit trávicí potíže díky vysokému podílu rostlinné vlákniny - zácpa. Pokud by pes sežral větší množství suché dřeně, zvětší v žaludku svůj objem cca 3x a hrozí jeho torze - přetočení. Trocha ze zvědavosti sežrané dřeně však psovi neuškodí. 

Ve vodě sušená jablečná dřeň začne zvětšovat svůj objem. Proto je nutné ji cca půl hodiny před krmením zalít vodou - může být i teplá. Na 100 g suroviny dejte asi 400 ml vody. Namočenou a vodou nasáklou jablečnou dřeň zamíchejte do masové směsi.  

Toto doplňkové krmivo je vhodné pro střední a velká plemena, pro zdravé psy, mladého až pokročilejšího věku, bez sklonu k cukrovce. U velkých plemen a psů ve vysoké zátěži doplňkové krmivo nenahradí nadprůměrnou potřebu specifických živin, např. vitamínů a minerálů.

  • Dávkování doplňkového krmiva: 

Obecně se k masu jablečná dřeň přidává v objemu cca 5 - 10 % v suchém stavu ( 50 - 100 g na 1 kg masa ). Je třeba počítat se zvětšením objemu. Záleží také na tom, jaké doplňky stravy ještě používáte. Pokud žádné, může se dát spíš až do 10 % z hmotnosti krmné porce. Pokud jsou jen přídavkem k jiné rostlinné složce, dejte jich jen do 5%.

Doporučujeme odzkoušet také to, jak velké množství jablečné dřeně je pes vůbec ochoten sežrat. Začněte proto s malými dávkami, cca 3-5 % v suchém stavu ( 30-50 g ) na 1 kg krmiva.

  • Skladování a spotřeba: Jablečná drť je konzervována přirozenou cestou, a to dokonalým vysušením. Uchovávejte ji proto v suchu, temnu a při teplotě nejlépe do 18 °C. Nepokládejte pytle, nebo sáčky na beton, kachle, železo a jiný dobře vodivý materiál. Mějte je na dřevěné ( např. palety ), nebo silnější kartonové podložce, která jej odizoluje od podlahy. Může jinak dojít vlivem rozdílných teplot ke srážení vlhkosti v místě dotyku a následnému zaplísnění.

Doporučuji spotřebovat cca do 6 měsíců od nákupu. 

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 22 / 24