Odběr novinek
Domů /
Zboží 23 / 24

JABLKA SUŠENÁ - kostky - pro psy, 1 kg

Kód: SZJA10
Křehké, sušené jablečné kostky v potravinářské kvalitě z českých produktů. Po namočení je to velmi hodnotný doplněk při krmení masem, nebo k vysoce bílkovinným granulím. Možná kombinace i ve směsi s rýží, těstovinami, či dalším ovocem nebo zeleninou.

Žádné hodnocení.
Kategorie: PRO PSY
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty JABLKA SUŠENÁ - kostky - pro psy, 1 kg
JABLKA SUŠENÁ - kostky - pro psy, 1 kg

 

! Při barfování, ke konzervám, ke granulím, při dietách !

Velmi kvalitní rostlinný doplněk do krmiva pro psy !

! Z 1 kg sušeného ovoce získáte až 2 kg namočeného !

 

  • Obsah surovin:  Sušená, čištěná jablka od českých pěstitelů. Bez přísad jiného ovoce.

Obsah živin: 1,2 % bílkovin, 0,31 % tuku, 65,9 % sacharidy - z toho je 57,1% cukry, 4,5 % popelovin ( minerální látky ), 8,7 % vlákniny.

  • Charakteristika:  České jednodruhové sušené ovoce - Jablka v potravinářské kvalitě. Usušeno českou firmou. Jablka jsou velmi dobrou, doplňkovou součástí stravy psa. Jsou zdrojem jednoduchých sacharidů, vlákniny, minerálů a vitamínů, nezbytných pro zdravý vývoj organizmu psa. A psi je mají navíc velmi rádi.

Mnohá suchá krmiva - granule jsou velmi chudá na vlákninu ( mělo by ji být v suchém krmivu min. 3, 5 - 5 % ), v takovém případě je zelenina pro psa nutností. Ovoce neobsahuje lepek, je proto vhodné i pro psy s alergiemi.

  •  Možnosti použití:  Sušená jablka jsou vhodné pro všechna plemena, včetně těch, co trpí alergii na lepek. Není vhodné pro psy s cukrovkou. Po namočení slouží především jako příloha k syrovému masu, k masovým konzervám, nebo k vysoko proteinovým granulím.

U nenasytných psů zvýší pocit nasycenosti, nepřekrmují se pak masem, nebo granulemi, tím i živočišnými bílkovinami a nemají potom problémy s jejch trávením - plynatost, průjem. Nepoužívejte ovoce jako hlavní krmnou dávku, ani s ním nepřekrmujte. Mějte ho jen jako doplněk bílkovinného krmiva.

Vlhké ovoce může být i ideálním nosičem sypkých, krmných doplňků potravy psa, jako jsou např. pivovarské kvasnice, žraločí chrupavka, hovězí kolagen, silymarin, Beta Glukan, prebiotika, chondroprotetika, sypké medikamenty, aj. Prášek se nalepí na zeleninu a pes jej beze zbytku sežere.

Další možností je přidat sušená jablka k jiné zelenině, rýži nebo těstovinám - vhodné i pro psy krmené granulemi. Upraví se obsah vlákniny na ideální poměr a zvýší chutnost rostlinné složky pro psa.

  • Způsob přípravy:  Sušené ovoce je nutné před podáním psovi namočit, nelze ho podávat v suchém stavu - bobtná! Doporučuji namočit dávku sušených jablek do vody cca na 5 - 15 minut. V chladu do 10 °C se může máčet ovoce několik hodin. Vody dejte 2x více než suchých jablek, tzn. na 1 kg ovoce / 2 litry vody. Pokud se voda vstřebá, dolejte ji opět nad povrch. Použijte nádobu s min. 2x věrším objemem než bude objem máčeného produktu - nabobtná. Získáte tak asi 2 - 2,5 kg kg mokrého ovoce.

Pokud jste si sušené ovoce předem nenamočili a spěcháte, je nutné jej alespoň spařit horkou vodou na cca 5 minut. Jablka poté slejte přes síto, prolejte studenou vodou ( ochladí se ) a zamíchejte celé nebo rozmixované ( mnohem snadněji se psovi tráví ) do obsahu konzervy, masa, vývaru, nebo granulí.

Pro malá plemena, štěňata, nebo staré psy je nutné povařené ovoce vždy umixovat v mixeru s troškou vody na pyré a zamíchat do masa, konzervy, či granulí.

  • Doporučené dávkování:  Níže uváděná množství jsou v mokrém stavu - po namočení. Počítejte s tím, že sušené ovoce zvětší svou hmotnost po uvaření asi o 200 %.

Běžně se ovoce přidává při krmení masem - barfování, a to do 20 % ( tzn. 200 g / kg krmiva ). Záleží hodně na druhu podávané zeleniny, velikosti psa, jeho aktivitě a také individuální "žravosti" a rychlosti trávení. U menších a středních psů je dobré se držet okolo 10 - 15 % z objemu krmiva.

  • Skladování a spotřeba:  Sušené ovoce skladujte hermeticky uzavřené v PVC sáčku a hlavně v suchu. Pozor na napadení moly. Pokud se tak stane, ihned jej spotřebujte ( propláchnout a spařit - psovi to nikterak nevadí ) ať se vám moli nerozmnoží v domácnosti.

Spotřebujte nejlépe do 3 měsíců od zakoupení. Při správném skladování vydrží i mnohem déle. Po uvaření spotřebujte:  do 48 hodin - při teplotě do 6 °C. Do 16 hodin - při teplotě do 15 °C. Při teplotách nad 20 °C spotřebujte do 6 hodin. 

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 23 / 24