Odběr novinek
Domů /
Zboží 15 / 27

Pivovarské kvasnice - pro koně, 5 kg

Kód: SRK11b161
Vynikající surovina pro nemocné koně, stará zvířata, koně v rekonvalescenci, nebo v zátěži .

Žádné hodnocení.
Kategorie: PRO KONĚ
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Pivovarské kvasnice - pro koně, 5 kg

 

  • Charakteristika: Pivovarské kvasnice jsou vedlejším produktem při výrobě piva. Během kvašení, kdy se cukr mění na alkohol, se kvasnice v nádržích velmi rychle množí. Takto získané kvasnice se suší a používají se nejčastěji jako prášek, který se dobře rozpouští ve vodě a také dobře váže na další suroviny při míchání krmných směsí. 

Barva prášku je světle hnědá, s charakteristickým, příjemným, nahořklým pachem i chutí. Sušené kvasnice jsou konzistencí podobné hladké mouce.

Pivovarské kvasnice jsou zdrojem vysoce stravitelných dusíkatých látek. Biologická hodnota sušených pivovarských kvasnic je vyjádřena zvláště obsahem životně důležitých aminokyselin, které organismus hospodářských zvířat sám neumí syntetizovat jako je např. lysin, methionin, cystin, leucin, valin, izoleucin a ostatních.

Tato vysoká biologická hodnota je také dána velmi příznivým obsahem vitamínů skupiny B zejména thyaminu (vitamín B1), riboflavinu (vitamín B2), pyridoxinu (vitamín B6) a kyseliny pantothenové (vitamín B3),  ale i obsahem minerálních látek a stopových prvků - zejména fosforu, draslíku, železa, mědi, zinku. Sušené pivovarské kvasnice jsou jako krmivo vhodné především do krmných směsí pro aktivní zvířata, mláďata, zvířata po nemoci, stará, nebo při zvýšené zátěži.

  • Dávkování: Obvykle 50 - 150 g / den. Nebo dle vlastních zkušeností, či rady veterináře!  Začněte na nižších dávkách a případně je zvyšujte, dle ochoty přijmu potravy. Pivovarskými kvasnicemi se dá krmit dlouhodobě, je to přírodní, nekoncentrovaná surovina, podávaná v malém množství do krmné dávky, takže nemá žádné návykové ani jiné vedlejší vlivy na organizmus zvížete.

Spotřebujte ideálně do 10 měsíců od nákupu.

 

Specifikace
Váha 5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 15 / 27