Odběr novinek
Domů /
Zboží 14 / 24

SO-LEN 27 - Extrudovaná sója a len - Sypká směs pro koně, 10 kg

Kód: SOLE21
Sypká, plnotučná směs tepelně zpracovaných - extrudovaných sojových bobů a lněného semene v poměru 1 : 1. Bez antinutričních látek ( teplem se eliminují ). Vysoký obsah bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Vynikající výživový i zchutňující doplněk.

Žádné hodnocení.
Kategorie: PRO KONĚ
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Zpět k hlavnímu výrobku SO-LEN 27 - Extrudovaná sója a len - Sypká směs pro koně
Další varianty zboží: SO-LEN 27 - Extrudovaná sója a len - Sypká směs pro koně
SO-LEN 27 - Extrudovaná sója a len - Sypká směs pro koně, 10 kg

Vynikající zdroj bílkovin, kvalitních tuků, vitaminů i minerálů !

 

  • Složení:  Extrudované sojové boby 50 %. Exreudované lněné semínko 50 %.

Obsah živin v 1 kg:  Bílkoviny ( NL ) - 27 %,  Oleje a Tuky - 23 %, Vláknina -7,5 %, Hrubý popel - 5,5 %, Škroby - 8 %, Cukry - 1,8 %, Lysin 1,8 %, Methionin 0,53 %, Methionin a Cystin - 1,1 %, kyselina linolová 7,8 %, vitamin E 31 mg, stravitelná energile pro koně SEk 16,3 MJ.

  • Charakteristika:  Extrudované suroviny jsou takové, které se zpracovávají na speciálních strojích (extruderech), kde se krátkodobě (šokově) za vysoké teploty a tlaku ( až 120 °C a 4-6 atmosfér)  "uvaří". Dojde přitom k plastifikaci ("ztekucení") škrobů, zkrácení bílkovinných řetězců a likvidaci antinutričních látek( snižujících využití živin v organismu ), případně bakterií, kvasinek a plísní.

Soja patří mezi plodiny, kde je nutná tepelná úprava, právě kvůli obsahu antinutričních látek. Zároveň se ale touto úpravou plně rozvinou pachové a chuťové složky, kterých má sója hojně díky vysokému obsahu oleje. Navíc takto upravené suroviny jsou až o 30 % více stravitelnější, ale především pro zvířata chuťově výraznější a přitažlivější! Barva extrudované sóji je žlutá, s velmi příjemnou olejnatou vůní. Je to vhodný zdroj bílkovin a energie především pro mladá zvířata a pro nabrání svaloviny u podvyživených jedinců.

Lněné semínko musí být před zkrmováním také, nejlépe tepelně, upraveno neboť jeho pevná slupka zabraňuje dostatečnému natrávení a využití v organismu. Vzhledem k vysokému obsahu tuku drcené semínko lnu velmi rychle žlukne. Proto se v poslední době začala pro úpravu lněného semene využívat extruze, která je jednou z nejlepších úprav krmiv vůbec. Takto upravené lněné semínko si ponechává všechny pozitivní účinky tepelně zpracovaného semene, ale výrazně se prodlužuje doba jeho skladování i použitelnosti.

  • Dávkování: Upravte dle zátěže a konstituce koně. Zpravidla cca 300 - 500 g / den.

Skladování a spotřeba: Skladujte v suchu, chladu a temnu. Spotřebujte v letních měsících nejlépe do 3 měsíců od nákupu. V chladném ročním období cca do 6 měsíců. Při nevhodném skladování ( teplo, vlhko ) je extrudovaná sója i len náchylná na žluknutí tuků a zaplísnění!

Specifikace
Váha 10 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 14 / 24