Odběr novinek
Domů /
Zboží 4 / 27

Svatojánský chléb - Karob jemný - pro koně, 5 kg

Kód: SVCKL-1
Jemně drcené lusky z Rohovníku obecného, v domovině zvaného též Karob. Výborné doplňkové krmivo pro koně, ale i jiné býložravce - především pro hubená zvířata. Vynikající schutňovadlo do směsí, bohaté na "pomalé" cukry a minerální látky. Nízký obsah sodík

Žádné hodnocení.
Kategorie: PRO KONĚ
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Svatojánský chléb - Karob jemný - pro koně, 5 kg
Svatojánský chléb - Karob jemný - pro koně, 5 kg

! Vynikající dietetický i zchutňující doplněk krmiva !
 

 • Obsahuje:  NL ( bílkoviny ) - 8 %, Tuky - 3 %, Sacharidy celkem - 89 %, Vláknina 9 %.

Dále: vitamín A, komplex vit. B, vápník 3,8 %, měď, hořčík, draslík, železo, mangan, chrom. Nízký obsah sodíku - nehrozí otoky končetin i při dlouhodobém krmení.

 • Charakteristika:  Rohovník obecný (Ceratonia siliqua) je rostlina z čeledi bobovité. Jeho plody se nazývají též svatojánský chléb, nebo taky karob, název pocházející z oblasti jeho původního výskytu - Palestiny.. Plody (struky) Rohovníku se používají v potravinářství ( jako náhražka kakaa ) a ke krmení býložravých zvířat.

Ve středomoří krmí Karobem pro jeho snadnou dostupnost především koně. Uvádí se, že lusky Karobu mohli tvořit 20 - 30 % objemu krmiva podávaného koním! Vysušené lusky mají jemně nasládlou chuť, specifickou příjemnou vůni, neobsahují kofein ani jiné psychoaktivní látky. Často se používají jako hypoalergenická náhrada mouky při bezlepkové dietě u lidí. 

Semena Rohovníku obecného - Karobu se ve Středomoří v minulosti používala také jako závaží, především při prodeji léčiv, zlata a drahokamů. Důvodem byla skutečnost, že váha semen je téměř uniformní. Semena mají v řečtině název "kerátion", z čehož vznikl i český název karát. Později byl 1 karát stanoven jako 0,2 gramu a stal se jednotkou pro obsah zlata.

Svůj název Svatojánský chléb získaly plody rohovníku podle pověsti proto, že se jimi živil Jan Křtitel a díky nim přežil na poušti 40 dní.

 • Možnosti použití: 

Svatojánský chléb ( Karob ) je velmi kvalitním krmným doplňkem:

 • pro všechny kategorie koní - pracovní i závodní, neobsahuje dopingové látky, např. kofein.
 • pro hříbata, jako cenný zdroj minerálů, především vápník.
 • pro staré a podvyživené koně, pro koně v rekonvalescenci nebo i při dietách - vzhledem k jeho nízkému glykemickému indexu.
 • díky obsahu kvalitní vlákniny má také příznivý vliv na trávení - peristaltiku střev a vylučování.
 • pomáhá při průjmových onemocněních díky obsahu taninu.
 • má mnohonásobně vyšší obsah vápníku než obiloviny a kukuřice.
 • Karob je hypoalergenní, neobsahuje ani lepek - obilnou bílkovinu.
 • má antibakteriální, antivirotické a antiseptické účinky.
 • vynikající je i jako zchutňovadlo do krmiva při nechutenství.
 • Doporučené dávkování:  Svatojánský chléb je dobré kombinovat s bílkovinným krmivem - vojtěška, sušené mláto, kvasnice, extrudovaná sója, aj. Zamíchejte Karob rovnoměrně do dalšího vhodného bílkovinného krmiva, např. také sojový extrahovaný šrot. Nekrmte Karob příliš samostatně - nemá vyvážený poměr bílkovin a glycidů.
   
 • Skladování a spotřeba: Svatojánský chléb skladujte dobře uzavřený v PVC sáčku, nebo papírovém pytli, na dřevěné podložce, při teplotě nejlépe do 20 °C. Bez přístupu přímého slunečního záření. Spotřebujte do 8 měsíců od nákupu.
Specifikace
Váha 5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 4 / 27