Odběr novinek
Domů /
Zboží 250 / 523

Boilies - CALYPSO - High Resistance, 1 kg

Kód: CALBHR10
Utažené boilies s prodlouženou dobou rozpadu nad 12 hod. S přírodním, červeným kořením a česnekem. Velmi kvalitní a účinné především ve vodě do 20 °C !

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Boilies - CALYPSO - High Resistance, 1 kg

 

! Naše nejprodávanější boilies !

! Utažené těsto s rozpustností nad 12 hod. i v teplém období !

 

  • Obsahuje: 18 druhů velmi kvalitních, středně mletých surovin. Základem jsou extrudované suroviny a drcené tzv. ptačí zoby.  Zvýšený podíl přírodního pojiva - syrová i sušená vejce, sušený vaječný bílek, pšeničný lepek a dehydrovaná krupice, aj. 

Dále směs obsahuje:  Hydrolyzovaný rybí protein, enzymaticky upravená játra, vaječnou bílkovinu, mléčnou bílkovinu, kvasnice, 4 druhy drcených olejnatých semen vč. konopí a nigeru. Lososový olej, ovocné cukry, drcený přírodní česnek a směs několika druhů bylin a červeného koření, které spolu s ostatními surovinami zajišťují vysokou účinnost především v chladné vodě.

  • Charakteristika:  Jde o boilies pro aktivní rybolov, s prodlouženou dobou rozpustnosti. Velmi účinné především v chladnějším období podzimu a jara. Jedná se o surovinově bohatý, utužený typ boilies, s přídavkem přírodních pojidel, vysoce stravitelných škrobových surovin, natrávených bílkovin a rybích olejů s vysokým podílem nenasycených masných kyselin (tzv. Omega 3 a 6), které jsou přirozenou složkou rybího masa. Boilies jsou pařené v páře, takže nedochází při vaření k výluhu lehce rozpustných surovin.
Boilie Calypso má vysokou odolnost - High Resistance - proti předčasnému měknutí a otěru ve vodě. V chladnější vodě ( do 14 °C ) vydrží více jak 24 hodin, v teplejším období ( voda 15 - 22 °C ) vydrží 12 i více hod. dle průměru. Doba rozpustnosti záleží nejen na teplotě vody, ale hlavně aktivitě bílé ryby! Pozor, pokud je jich ve vodě moc, "ozobou" jakkoliv pevnou kuličku za polovinu času, i když jsou velmi utažené!  Kuličky mají tmavě červenou, přirozenou barvu po použitých surovinách ( koření + extrakt z červené papriky a Robin Redu)  s výraznou česnekově kořeněnou vůní. 
 
  • Možnosti použití:  Dlouhodobě se nám Calypso velmi dobře a účinně osvědčilo na chladnější vodě, hlavně od podzimu do jara, při teplotě vody 8 - 22 °C.  V letních vedrech už tak účinné nebylo, to chytají dobře např. Krill a Oliheň, GLM Betain, Masové, Játrové, Halibut  a Rybí boilies.

Boilies Calypso High Resistance se použivá především jako chytací – nejlépe macerované a dipované. Doporučuji k boilies přikoupit některý z našich boosterů, které použijete pro jejich maceraci (namáčení), nebo jej obalit v některém z našich práškových dipů., nebo obalovacím těstěVýrazně tak zvýšíte rychlost vnadícího efektu a prodloužíte ještě více dobu rozpadu!

  • Skladování:  Boilies je konzervováno potravinářskými konzervanty a je jen částečně vysušené. Kdo chce mít boilies více tvrdé a vysušené, uchovávejte jej v  prodyšném obalu  (nejlépe přepravka na ovoce) na vzdušném místě v tenší vrstvě a občas je promíchejte. Po vyschnutí jej dejte do papírového obalu, ať nevyvětrává.

Takto vám boilies vydrží bez úhony po delší dobu - pro jeho plnou účinnost doporučuji spotřebovat nejlépe do 6 měsíců. Pokud jej ale necháte "měkčené", doporučuji jej pro dlouhodobé skladování ( déle než 4 měsíce ) zamrazit. Mražené spotřebujte do 18 měsíců. Uzavřené v neprodyšném obalu a uskladněné v temnu a při teplotě do 12 °C uchovávejte ne více než 6 měsíců ! Avšak 1-4 týdenní přepravu na rybářských výpravach, uzavřené v PVC sáčcích i v při letní teplotě, boilies přežije bez problémů! Nenechávejte však boilies za okny auta při plném slunečním svitu uzavřené v PVC sáčku!

  •  
Boilie GLM Betain má vysokou odolnost - High Resistance - proti předčasnému měknutí a otěru ve vodě. přirozenou, temně zelenou barvu. V chladnější vodě vydrží 24 i více hodin, v teplém období, při teplotě vody 15 - 24 °C cca 12 a více hod. dle průměru, záleží ale nejen na teplotě vody, ale hlavně na aktivitě bílé ryby, která umí zkrátit životnost boilie až na polovinu, i když je hodně utažené!  
  •  Možnosti použití:  Boilies GLM Betain High Resistance je vhodnou nástrahou především pro kaprovité ryby, kdy potřebujete mít nástrahu ve vodě co nejdéle - při navážení, přes noc, atd. Jde o boilie určené pro hlavní lovnou sezónu od jara do podzimu a to od teploty vody cca 12 °C. 

Boilies se nám velmi dobře osvědčilo i při nižší aktivitě ryb, kdy braly jen velmi sporadicky. Jiní nechytali vůbec, zatímco my nějaký ten úspěšný záběr měli. Pro zvýšení vnadícího efektu a na prodloužení doby rozpadu boilies, při jeho použití jako nástrahy doporučuji jej obalit např. v našem Práškovém dipu calypso. Doporučuji udělat více vrstev! Nebo ho ještě předtím prolít Fish liquidem, nebo Lososovým proteinem.  

  • Skladování a spotřeba: Boilies je konzervované a částečně sušené. Pokud jej chcete ještě více suché, nechte jej v prodyšném obalu na vzdušném místě ( nejlepší je přepravka na ovoce). Takto se vám boilies vysuší úplně a vydrží bez úhony po mnoho měsíců. Pak ho ale uzavřete do papírových pytlů, aby nevyprchávalo. 

    Pokud jej ale necháte dlouhodobě uzavřené v neprodyšném PVC obalu, skladujte ho při teplotě do 12 °C  a spotřebujte max. do 10 měsíců od nákupu. Pro dlouhodobé skladování dejte boilies do mrazáku. Avšak 1-4 týdenní přepravu v PVC sáčcích na rýbářských výpravach boilies přežije bez problémů i v letních dnech. Nenechávejte však boilies za okny auta při plném slunečním svitu a ještě uzavřené v PVC sáčku. Pokud jej však dobře dosušíte, vydrží i v sáčku velmi dlouho.

 

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 250 / 523