Odběr novinek
Domů /

BRUKEV ŘEPKA, 2 x 2,5 kg

Kód: SR11a140
Populární, osvědčený partikl na vnadění kaprů. Vynikající je vařená s melasou, nebo naklíčená!

Žádné hodnocení.
Kategorie: PARTIKLY A SEMENA
Produkt již není v prodeji

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

BRUKEV ŘEPKA, 2 x 2,5 kg
 
 
Brukev řepka, (hov. Řepka olejka), lat. Brassica napus
 
 Pěstuje se v odrůdách zimních a jarních.
 
 
Zimní odrůdy mají tvrdší semínko, s vyšším obsahem oleje, ale také s obsahem kyseliny erukové a látek obsahujících síru, které májí antinutriční charakter (snižují využitelnost živin v organizmu), jsou však žádané při výrobě metylesteru (složky bionafty). 
 
Pro krmení zvířat nejsou proto příliš vhodné. Semínko má palčivější chuť. Existuje však odrůdová varieta s označením "OO", která tyto vlastnosti již nemá, a je podobná kvalitou jarním odrůdám.
 
Řepka, kterou Vám nabízíme, je zimní odrůda s označením "OO".
 
  • Možnosti použití: V rybářské praxi pro vnadící účely je vhodné řepku vždy uvařit, nebo alespoň déle namočit. Tak se z ní uvolní chuťové a pachové látky, které se ve vodě rychle šíří. Ještě lepší je uvařenou řepku před použitím pomačkat - např. přes plátno naklepat paličkou na maso apod. Při vaření přidejte do vody 1/3 melasy, po uvaření vodu slejte do nádoby a použijte např. do boilies, nebo krmítkovek. 

Pro náročnější rybáře - zkuste semena řepky nechat lehce naklíčit na cca 1cm klíček ( na savou podložku - hadr, jutový pytel,aj. - nasypte v tenké vrstvě řepku a nasyťte podložku vodou ). Získáte vynikající vnadící partikl!

 
Specifikace
Váha 5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.