Odběr novinek
Domů /

Glukosamin sulfát - pro koně, 500 g

Kód: GKM21
Velmi významná složka pro metabolismus chrupavek - je jejich hlavní stavební látkou. Zpomali rozvoj už probíhajících degenerativních změn chrupavky. Potravinářská kvalita.

Žádné hodnocení.
Kategorie: PRO KONĚ
Produkt již není v prodeji

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Glukosamin sulfát - pro koně, 500 g

V sypké formě !

! Jeden z hlavních doplňků ve výživě kloubů a šlach u koní !

! Dokáže zpomalit až zamezit další poškozování chrupavky ! 

 

 • Obsah účinných látek:  Glukosamin sulfát 99,5 %
 • Charakteristika: Glukosamin je tělu vlastní, zásaditá sloučenina, která vzniká z glukózy náhradou hydroxylové skupiny OH za skupinu NH2. Zabudovává se do polysacharidů - glykosaminoglykanů, které mají v organismu různé funkce - např. váže vodu v chrupavce a tím ji propůjčuje pružnost.

Glukosamin sulfát je součástí léčivých přípravků a doplňků stravy, které se užívají při artróze. Protože jde o tělu vlastní látku, je označován jako „kloubní výživa“. Jeho podstata působení spočívá v tom, že je schopen příznivě ovlivnit rovnováhu metabolických dějů probíhajících v chrupavce. Glukosamin je v přípravcích obsažen ve formě solí, a to buď síranu - sulfátu, nebo chloridu. Účinnost při artróze byla dobře prokázána pouze u sulfátu. Glukosamin sulfát dokáže zastavit ztrátu kloubní chrupavky, ke které při osteoartróze dochází. Tento účinek byl pozorován zatím pouze při dlouhodobém užívání bez přestávky.

  • Možnosti použití:  Glukosamin sulfát má příznivé účinky proti bolesti a zánětu při artróze kloubů. Jeho účinek je však postupný a projeví se až po 4–6 týdnech pravidelného úžívání. Po vysazení ale tento účinek přetrvává nějakou dobu. Proto je možné po 2–3 měsících užívání udělat další asi 2–3 měsíce přestávku. Přestávka v užívání, ze zdravotního hlediska, však není nutná.

  Dávkování: Účinná denní dávka se pohybuje až od 2 g / 100 kg hmotnosti koně / den. Podávat nejméně 2 měsíce. Sypkou směs nasypejte na vlhké granule, maso, nebo těstoviny a promíchejte. Nalepí se na krmivo a pes ji beze zbytku sežere.

  1 navršená čajová lžička = cca 5 - 6 g

  1 navršená polévková lžíce = cca 15 - 17 g

  Při akutních potížích nebo první dva týdny užívání lze denní dávku zvýšit na dvojnásobek. U závažnějších problémů např. artróze, lze podávat dlouhodobě, bez přestávky. Nejedná se o dopingové látky, může se podávat během celé sportovní sezóny. U Glukosaminu není prokázán žádný vedlejší účinek na organizmus. Náhodné překročení doporučené denní dávky ( i déle trvající ) nezpůsobí zvířeti žádné zdravotní riziko. U Glukosaminu platí, že více je spíš lépe než-li méně.

  Možno Glukosamin také smíchat s jinými doplňky stravy, např. Hydrolyzovaným kolagenem, Glukosaminem, vitamínem C, kvasnicemi, vodními řasami, aj.

  • Skladování a spotřeba: Skladujte v hermeticky uzavřených PVC obalech, především v suchu a temnu. Zabraňte především dlouhodobému zvlhnutí směsi. Voda rozpouští stabilizační látky ( různé druhy solí ), po jejich rozpuštění po několika dnech ( cca 72 hodin ) začíná oxidační proces, který znehodnocuje glukosamin sulfát. Proto jej namočený zkrmte co nejdříve ( do 2 dnů ).

   Spotřebujte při správném skladování nejlépe do 6 měsíců od nákupu.

  Specifikace
  Váha 0.5 kg
  Hodnocení
  Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.