Odběr novinek
Domů /
Zboží 36 / 521

MELASA - pro koně 24 kg, 4 x 6 kg

Kód: SR06076
Velké balení za výhodnou cenu! Obsah zbytkového cukru 42 %. Tekutá, hustá sirupovitá konzistence černé barvy. Výrazná sladká chuť. Vyrobeno v ČR.

Žádné hodnocení.
Kategorie: PRO KONĚ
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

MELASA - pro koně 24 kg, 4 x 6 kg

! Balení 4 x 6 kg - pro zasílání nebo 1x 28 kg pro osobní odběr !

 

  • Charakter a složení:  Melasa pro koně je hustá tekutina, sirupovité konzistence, temně hnědé, až černé barvy s měrnou hmotností 1,20 - to znamená, že 1 litr = 1,20 kg. Obsahuje 42 % cukru, který však již není schopen pro velký obsah příměsí vykrystalizovat a vytěžit jej do podoby cukru. Jde o neředěný produkt vznikající při výrobě cukru z cukrové řepy. 

Melasa má velmi výraznou, charakteristickou sladkou chuť a vůni po karamelizovaném cukru. Konzervováno přirozeným způsobem – cukrem. V chladu a temnu skladujte pro potřeby výživy koní cca 3 měsíce. Při dlouhodobém skladování v teple ( cca nad 18 - 20 °C ) může melasa po delším čase začít kvasit.

  • Použití: Melasa pro koně je hustá, tekutá a ředitelná vodou, vyššího ztekucení dosáhnete nejen ředěním vodou, ale i zahřátím na cca 30 - 40 °C.  Melasa je výborná energetická složka krmiva a zároveň i ochucovadlo. Používá se především u špatně krmitelných koní, podviživených, nemocných a starých, dále u koní v zátěži, nebo v zimním období, atd. 

Dávkování je individuální, dle zátěže koně a jeho zdravotního stavu. Přidává se do vody či krmiva, dle vašich zkušeností, nebo doporučení veterináře. Obvykle 2-3 % z objemu krmné dávky, nebo 0,3 - 0,6 l / kus / den. 

  • Skladování a doba spotřeby:  Melasu skladujte v temnu a v chladném prostředí, nejlépe do 15 °C. Jako krmivo spotřebujte takto uloženou melasu max. do 6 měsíců od nákupu u nás. Doporučuji ji však spotřebovat nejlépe do 3 měsíců, pro zachování kvalitní krmné hodnoty.

 

Specifikace
Váha 24.8 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 36 / 521