Odběr novinek
Domů /
Zboží 502 / 523

MSM - Methylsulfonylmethan 99,9 % - pro koně, 750 g

Kód: MSM21
Pro potlačení zánětů, otoků kloubů a bolesti, pro zpevnění a elasticitu vazů a šlach, pro regeneraci poškozených kloubních chrupavek. Hlavní účinnou látkou je organicky vázaná síra. Potravinářská kvalita.

Žádné hodnocení.
Kategorie: PRO KONĚ
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty MSM - Methylsulfonylmethan 99,9 % - pro koně, 750 g
MSM - Methylsulfonylmethan 99,9 % - pro koně, 750 g

V sypké formě !

! Účinný doplněk při výživě kloubů a šlach u koní !

! Analgetický účinek - tlumí bolest a zánětlivé procesy v těle !

 

  • Obsah účinných látek:  MSM - Methylsulfonylmethan 99,9 %
  • Charakteristika: Methylsulfonylmethan - MSM nebo chemicky přesněji dimethylsulfon - je organická sloučenina síry používaná v doplňcích stravy určených na potíže s klouby nebo samostatně jako výrazné analgetikum při zánětlivých bolestech.

MSM vzniká samočinně v zemské atmosféře. Některé druhy mořských řas a bakterií produkují jako vedlejší produkt metabolismu látku dimethylsulfid - DMS. Tato látka je velmi těkavá a uniká tak snadno do volné atmosféry, kde může tvořit až 60 % celkového obsahu v koloběhu síry na Zemi. Působením ultrafialového záření se oxiduje přes další mezistupně až na chemicky stálý Methylsulfonylmethan - MSM, který je dobře rozpustný ve vodě. Proto se velmi snadno dostává na povrch země v podobě deště a následně tak i do potravního řetězce, což vysvětluje všudy přítomnost malého množství MSM ve všech živých organismech na Zemi.

  • Možnosti použití:  MSM jako doplňková látka napomáhá při průběhu syntézy kolagenu a podílí se tak na regeneraci chrupavek. Má také analgetické ( protibolestivé ) účinky, tlumí zánětlivé procesy v organizmu a snižuje v kloubech hladinu volných radikálů vznikajících např. při zánětu. Omezuje tím úbytek kolagenu a proteoglykanů. Organická síra pomáhá také udržovat kvalitu kůže, srsti a kopyt. Dá se také velmi úspěšně využít pro zmírnění některých alergických projevů.

MSM je důležité podávat preventivně koním, kteří nemají přístup k volné pastvě nebo v zimním období, kdy se volná síra z přirozeného krmiva nedostává v dostatečné míře do těla koní. Nedostatek volné síry pak zapřičińuje ztrátu elasticity vazů a šlach. To může zvýšit tlak na kloubní tkáně a mít až za následek zánět kloubního pouzdra. Po přidání MSM a dosažení správné hladiny síry v těle se šlachy a vazy uvolní a otok přirozeně zmizí. Preventivní podávání MSM je vhodné i pro regeneraci svalů a zpevnění kolagenních vláken chrupavek i kostí. Tím dochází ke zpevnění celého pohybového aparátu. MSM se podílý také na odbourávání poškozené kloubní tkáně. MSM je levná a snadno použitelná surovina bez vedlejších účinků, proto by měla být automaticky doporučována pro koně bez přístupu na pastviny nebo jako doplněk stravy v zimě.

Dávkování: Iniciační dávka ( při akutních problémech - otoky kloubů, dermatologické problémy ):

2x denně 10 - 12 gramů / koně. Po cca 5 - 7 dnech možno snížit dávkování o 50 % ( polovinu ). Podávat až do zlepšení se příznaků daného akutního problému.

Preventivně: 5 - 10 g / den / koně. Nad 500 kg 10 - 15 g / den / koně. Nejlépe podávat rozdělené na polovic ve dvou dávkách s vlhkým krmivem.

Aplikace: Odměřené MSM nasypejte nejlépe na vlhké krmivo a promíchejte. Nalepí se na krmivo a kůň jej beze zbytku sežere. Možno také smíchat s jinými doplňky stravy koně, např. Hydrolyzovaným kolagenem, Glukosaminem, vitamínem C, vodními řasami, aj. 

MSM je výrobci prezentován jako velmi bezpečná, netoxická látka bez nežádoucích účinků. Není prokázán žádný vedlejší účinek na organizmus ani při vysokém dlouhodobém podávání. Přebytek látky se z těla vyloučí močí, obdobně jako u vitamínu C. Nejedná se ani o dopingovou látku, možno podávat po celou sportovní sezónu.

  • Skladování a spotřeba: Skladujte v hermeticky uzavřených PVC obalech, především v suchu a temnu. Směs ve vlhku tvrdne. Pokud se vám to stane, rozdrťte hrudky a přidejte do krmiva, na její kvalitu a účinnost to nemá vliv.

 Spotřebujte při správném skladování do 12 měsíců od nákupu.

Specifikace
Váha 0.75 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 502 / 523