Odběr novinek
Domů /
Zboží 123 / 523

Pelety NA SUMCE - Ø 38 mm - S rybou a játry, 5 kg

Kód: PESU382
Směs obsahuje živočišné suroviny, na které sumec velmi dobře reaguje. Především syrové rybí maso, rybí vývar a natrávená játra. Prodloužená doba rozpadu a ideální velikost pro většinu sumců.

Žádné hodnocení.
Kategorie: Pelety - NA SUMCE
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Zpět k hlavnímu výrobku Pelety NA SUMCE - Ø 38 mm - S rybou a játry
Další varianty zboží: Pelety NA SUMCE - Ø 38 mm - S rybou a játry
Pelety NA SUMCE - Ø 38 mm - S rybou a játry, 5 kg

 

Složením a obsahem jsou tyto pelety na českém trhu ojedinělé !

! Průměr 38 mm je ideální pro většinu sumců !

 

  • Složení:  Směs obsahuje 15 druhů krmných surovin, z toho:

40 % z obsahu je syrové rybí maso a vnitřnosti jak z mořských, tak sladkovodních ryb.

35 % směsi obsahuje rybí moučky, tekutá játra, tekutý lososový protein, rozpustný rybí protein LT 94, masovou moučku, Rybí vývar, surový rybí olej, aj. 

25 % směsi jsou pojivové složky, a to pouze velmi kvalitní, tepelně upravené tj. extrudované suroviny – kukuřice, pšenice, soja, kvasnice, pšeničný lepek, aj.  

  • Charakteristika: Tyto pelety na sumce jsou vyrobeny na základě známého přirozeného potravního spektra sumce, který je výrazně masožravý až mrchožravý a zkušeností z výkrmu při jeho umělém odchovu. Jde tedy o velmi silnou, tukovanou, bílkovinnou směs obsahující z větší části syrové rybí maso i s vnitřnostmi, které jsou nejpřirozenějším vnadícím atraktorem pro sumce v jeho přirozeném prostředí. Výrazný podíl natrávených bílkovin z přírodních surovin, imitujících rozkládající se potravu, podtrhuje přirozený vnadící efekt pelet.

 Pelety mají 3 mm středovou dírku a délku cca 40 - 50 mm. Tyto pelety obsahují speciální potravinářská pojiva, která zvyšují soudržnost pevných částic, ale dovolí přitom průniku rozpustných látek do okolí (nejde o lepidla na bázi arabské gumy ap.!).

Pelety se ve vodě nerozpadávají, ale pouze po obvodu měknou a zůstávají stále celé. V nádobě s vodou vydrží v celku několik dní, pouze změknou. Jak dlouho však vydrží v přírodním prostředí záleží na teplotě vody, intenzitě proudu, ale především na aktivitě bílé ryby, která při velkém výskytu dokáže rozebrat peletu za relativně krátkou dobu! Mnoho rybářů toto vůbec nebere v potaz a přisuzují případný rychlý rozpad pelety za její malou soudržnost. V takovém případě doporučuji obalit pelety ještě obalovacím těstem, které prodlouží dobu rozpadu až o několik hodin.
  • Možnosti použití: Pelety na sumce 38 mm jsou předurčeny nejen pro lov Sumců, ale také velkých Jeseterů, Vizí a Kaprů.

Doporučujeme k nim přikoupit naši Tekutou potravu ryba - játra - krab a před použitím pelety v nich ještě macerovat několik dní - neředit vodou, rozpouštělo by to pelety. Účinnost podpoříte ještě více, když takto namočené pelety několikrát dobře obalíte v našem práškovém dipu ryba a krab a necháte dobře zaschnout. 

Nepřímého vnadícího efektu dosáhnete použitím našeho Obalovacího těsta Ryba a krab. Toto těsto ve vodě vytvoří pružný, přilnavý obal, který budou ozobávat drobné rybky a jejich pohyb i hojný výskyt přiláká sumce. Těsto zároveň prodlouží dobu rozpadu pelety až o 30 %.
  • Skladování a spotřeba: Pelety na sumce skladujte v suchu a temnu, bez přístupu slunečního záření, nejlépe v papírových nebo tkaných pytlech. PVC obal není pro dlouhodobé skladování vhodný, může v něm kondenzovat voda a následně pelety zaplísní.

Spotřebujte nejlépe do konce rybolovné sezóny. Nespotřebované pelety nechte přes zimu v nevytápěné místnosti v prodyšném obalu, nebo je v hermeticky uzavřeném PVC sáčku zamrazte. Max. doba spotřeby při správném skladování cca 12 měsíců.

 

Specifikace
Váha 5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 123 / 523