Odběr novinek
Domů /
Zboží 80 / 521

Pelety NA SUMCE - Ø 45 mm - S rybou a játry, 1 kg

Kód: PESU450
Největší pelety pro sumce na trhu! Obsahují suroviny, na které sumec velmi dobře reaguje! Především syrové rybí maso, rybí vývar, natrávená játra, aj. Prodloužená doba rozpadu. Tato velikost eliminuje záběry kaprů a menších sumců.

Žádné hodnocení.
Kategorie: Pelety - NA SUMCE
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Pelety NA SUMCE - Ø 45 mm - S rybou a játry, 1 kg
Pelety NA SUMCE - Ø 45 mm - S rybou a játry, 1 kg
 

Svým složením a obsahem jsou tyto pelety na českém trhu ojedinělé !

! Velikostně jediné !

 

  • Složení: 16 druhů surovin! 

35 % z obsahu je syrové rybí maso a vnitřnosti !

40 % směsi obsahuje rybí moučku sladkovodní, natrávená játra, tekutý lososový protein, rozpustný rybí protein LT 94, halibut moučku, čistou masovou moučku, krevní moučku, rybí vývar, rybí tuk, aj. 

25 % směsi jsou pojivové složky, a to pouze velmi kvalitní, tepelně upravené (tj. extrudované suroviny) – kukuřice, pšenice a rýže. Dále kvasnice, pšeničné klíčky, aj. 

  • Charakteristika: Tyto pelety jsou vyrobeny na základě známého přirozeného potravního spektra sumce, který je výrazně masožravý až mrchožravý a zkušeností z výzkrmu při jeho umělém odchovu. Jde tedy o velmi silnou, tukovanou, bílkovinnou směs obsahující z větší části syrové rybí maso i s vnitřnostmi, které jsou nejpřirozenějším vnadícím atraktorem pro sumce v jeho přirozeném prostředí. Výrazný podíl natrávených bílkovin z přírodních surovin, imitujících rozkládající se potravu, podtrhuje přirozený vnadící efekt pelet! 

 Pelety mají 3 mm středovou dírku a délku cca 60 - 70 mm. Tyto pelety obsahují speciální potravinářská pojiva, která zvyšují soudržnost pevných částic, ale dovolí přitom průniku rozpustných látek do okolí (nejde o lepidla na bázi arabské gumy ap.!).

Pelety se ve vodě nerozpadávají, ale pouze po obvodu měknou a zůstávají stále celé. V nádobě s vodou vydrží v celku několik dní, pouze změknou. Jak dlouho však vydrží v přírodním prostředí záleží na teplotě vody, intenzitě proudu, ale především na aktivitě bílé ryby, která při velkém výskytu dokáže rozebrat peletu za poloviční dobu!
Mnoho rybářů toto vůbec nebere v potaz a přisuzují případný rychlejší rozpad pelety za její malou soudržnost. V takovém případě doporučuji obalit pelety ještě obalovacím těstem, které prodlouží dobu rozpadu až o několik hodin, dle jeho vrstvy.
  • Možnosti použití: Pelety pro svou velikost, složení i dobu rozpadu, jsou předurčeny především pro lov velkých Sumců, protože zabrání nežádoucím záběrům menších ryb, nebo kaprů. Doporučujeme k nim přikoupit vynikající přirozený atraktor Liquid liver a před použitím v něm pelety ještě máčet 1 - 2 dny.

Účinnost podpoříte ještě více, když takto namáčené pelety několikrát dobře obalíte v našem práškovém silném játrovém dipu s rybou a  necháte dobře zaschnout. 

Pokud Vám naše velikost pelet 45 mm nestačí, ještě většího průměru pelet dosáhnete použitím našeho Obalovacího těsta ryba a krab. Toto těsto ve vodě vytvoří pružný, přilnavý obal, který silně vnadí a dokonale zvýší rychlost nástupu vnadícího efektu, a zároveň prodlouží dobu rozpadu pelety až o 30 %.
Na zakázku vyrobíme případně ještě průměr 63 mm !
  • Skladování a spotřeba: Pelety na sumce skladujte v suchu a temnu, bez přístupu slunečního záření, nejlépe v papírových nebo tkaných pytlech. PVC obal není pro dlouhodobé skladování vhodný, může v něm kondenzovat voda a následně pelety zaplísní.

Spotřebujte nejlépe do konce rybolovné sezóny. Nespotřebované pelety nechte přes zimu v nevytápěné místnosti v prodyšném obalu, nebo je v hermeticky uzavřeném PVC sáčku zamrazte. Max. doba spotřeby při správném skladování cca 12 měsíců.

 

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 80 / 521