Odběr novinek
Domů /
Zboží 398 / 523

POHANKA LOUPANÁ - pro koně, 2,5 kg

Kód: PLPK-1
Mechanicky loupaná, surová, celá zrna pohanky. Ideální doplněk krmné směsi nejen pro koně, ale i jiná domácí a hospodářská zvířata. Vysoce stravitelné a dietetické krmivo.

Žádné hodnocení.
Kategorie: OSTATNÍ KRMIVA
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty POHANKA LOUPANÁ - pro koně, 2,5 kg
POHANKA LOUPANÁ - pro koně, 2,5 kg

Málo používaný ale přitom vynikající dietetický krmný doplněk !

 

 • Obsah živin: 12 % bílkovin, 2,5 % tuku, 6,5 % popelovin ( minerální látky ), 5 % vlákniny, 41 % škrobu.
 • Charakteristika:  Pohanka se podle způsobu využití řadí k obilovinám. Botanicky se jedná o rostlinu dvouděložnou, patřící do čeledi Rdesnovitých (Polygonaceae). Často je označována za pseudoobilninu. Pohanky jsou jednoleté a vytrvalé byliny. Mají bílé a růžové květy v hroznech a lichoklasech. Plodem je nažka.

V českých zemích se začala pěstovat od 12. století a v 16. století byla velmi populární potravinou. Dostala se k nám po nájezdech Turků ( odtud i její jméno - pohané ), kteří ji měli jako potravu pro sebe i pro koně. Ve starých spisek se tvrdilo, že turečtí nájezdníci měli koně zdravé, velmi silné a s krásnou lesklou srstí.

Pohanka je bezlepková plodina. Je významným zdrojem rutinu – vitamín B8, který napomáhá při problémech s cévami. Posiluje imunitu organizmu a využívá se i při detoxikaci. Z pohledu makrobiotiky stahuje a vysušuje, proto se doporučuje podávat hlavně v zimě, kdy prohřívá organismus. Je zdrojem jednoduchých sacharidů, dobře stravitelných škrobů, vlákniny, minerálů a vitamínů, vhodných pro zdravý vývoj organizmu. Námi nabízená loupaná pohanka je v potravinářské kvalitě, ale protože je s ní manipulováno v krmivářském prostředí, nedoporučuji používat pro lidskou výživu.

Pohanka se může zkrmovat zvířatům ( mimo ptactvo ) pouze loupaná. Slupky mají fotosensibilní vlastnosti - zvyšují citlivost pokožky na sluneční záření. Ptáci si ji oloupou, ale jiná zvířata ne.

 Možnosti použití - především při:

 • kožních problémech, zejména alergiích
 • artritidy, záněty kopyt, laminitis
 • nedostatečném prokrvování končetin
 • pro staré koně
 • nedostatku minerálních látek - např. hořčíku
 • pro neklidné koně
 • míchání vlastního müsli
 • zpestření krmné dávky

 

Doporučená dávka:  cca 200 g / den. Míchejte nejlépe s vojtěškovými peletami. Je možno zvýšit chuťovou i energetickou atraktivitu pohanky lehkým přelitím vhodnými rostlinnými oleji - konopný, lněný, ostropestřecový, aj. Před zkrmením se může pohanka namočit na několik hodin předem, zvýší se tak její stravitelnost i chutnost.

 • Skladování a spotřeba:  Suchá loupaná zrna pohanky skladujte hermeticky uzavřená v PVC sáčku a hlavně v suchu. Pozor na napadení moly. Pokud se tak stane, ihned ji spotřebujte ( propláchnout a použít - koním to nikterak nevadí ) ať se vám moli nerozmnoží v domácnosti.

Spotřebujte v suchém stavu nejlépe do 6 měsíců od zakoupení. Při správném skladování vydrží ale i rok. 

Specifikace
Váha 2.5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 398 / 523