Odběr novinek
Domů /
Zboží 172 / 528

Sušený hmyz - Gammarus - Blešivec, 500 g / 5 l

Kód: GMMX10
Drobný, sušený, mořský korýš. Vhodný doplněk krmiva pro terarijní zvířata a hmyzožravé exoty.

Žádné hodnocení.
Kategorie: SUŠENÝ HMYZ
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Sušený hmyz - Gammarus - Blešivec, 500 g / 5 l
Sušený hmyz - Gammarus - Blešivec, 500 g / 5 l

 

! Kvalitní možnost dočasné náhrady živé potravy !

 

  • Charakteristika:  Gammarus pulex ( lat.) patří mezi Různonožce (Amphipoda) a jsou z řádu korýšů. Jsou to velmi hojní obyvatelé přílivové zóny oceánů. Žijí pod kameny, nebo přímo na vlhkých částech pobřeží. Živí se povětšinou detritem - rozkládající se organickou hmotou. Ve dne jsou schovaní v tmavých částech u dna a aktivní jsou až v noci, kdy vyplouvají z úkrytů. V tomto okamžiku se loví tažnými sítěmi a slouží dále v různých úpravách jako krmivo pro akvarijní a terarijní zvířata.

Gammarusi jsou většinou mořští živočichové, ale existují i druhy sladkovodní. Těm se u nás říká Blešivci a jsou typickými indikátory velmi čisté, tekoucí vody. Najdete je v řekách a potocích, na písčitých částech dna pod kameny. V ČR patří mezi chráněné živočichy.

Po vysušení se měkká část těla mořských Gammarusů téměř ztratí, díky vysokému obsahu vody a zůstane uvnitř schránky. Barva povrchu těl je červeno-oranžová a má typický "mořský" pach.

Hmotnost 1 litru je cca 100 g.

  • Možnosti použití:  Sušený Gammarus je vynikající doplněk přirozené potravy pro teratijní zvířata a hmyzožravé exoty. Především je dobře konzumují vodní želvy.

 

  • Skladování a spotřeba:  Sušený Gammarus skladujte v dobře uzavřených PVC obalech, hlavně v suchu a chladnu, cca do 18 °C. Pokud vám zvlhnou, zaplísní.  

Dobře skladované Gammarusi spotřebujte do 10 měsíců.

 

Specifikace
Váha 0.5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 172 / 528