Odběr novinek
Domů /

Sušený hmyz - Larva Bráněnky - pro Exoty, 1 kg

Kód: SHLBE-2
Sušené larvy mouchy Bráněnky jsou výrazně výživnější a levnější alternativou za moučné červy. Vhodný doplněk krmiva pro terarijní zvířata a hmyzožravé exoty. Vynikající plovoucí krmivo i pro bazénové ryby!

Žádné hodnocení.
Kategorie: Exotické ptactvo
Produkt již není v prodeji

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Sušený hmyz - Larva Bráněnky - pro Exoty, 1 kg

! Kvalitní možnost doplňku k živé potravě !
 

  •  Obsah živin: Bílkoviny - 45 %, Tuk - 18 %, Sušina - 95 %.
  • Charakteristika:  Jde o sušené larvy mouchy Bráněnky. Bráněnka (Hermetia illucens), anglicky Black soldier - Černý voják je moucha z řádu dvoukřídlých (Diptera) z rodu Stratiomyidae. Pochází z tropických, subtropických a teplých oblastí Ameriky, ale díky rozvoji mezinárodní dopravy je nyní rozšířena i v tropických a subtropivkých teplých oblastech většiny světa. Dospělá moucha má černé zbarvení a je 15-20 mm dlouhá. Larva může dosáhnout až 27 mm délky, 6 mm šířky a hmotnosti až 220 mg. V čerstvém stavu má jednotvárnou, béžovou barvu. Larvy se dokáží velmi rychle krmit, přijímají až 500 mg čerstvé hmoty na larvu denně! Živí se širokou škálou rozkládajícího se organického materiálu jako je hnijící ovoce a zelenina, rybí vnitřnosti, zvířecí podestýlka, exkrementy, aj. Larvy se tak mohou chovat na substrátech jako je podestýlka z chovu drůbeže, odpady ze zeleniny, bioplynový digestát, restaurační odpad, hnůj z chovu hospodářských zvířat a další jakékoliv organické odpady při zpracování potravin, krmiv, plodin, aj.

Bráněnka je extrémně odolný druh, který se dokáže vypořádat i s nepříznivými podmínkami jako je sucho, nedostatek potravy nebo kyslíkové deficity. Velkou výhodou bráněnky oproti ostatním druhům hmyzu pro produkci biomasy je fakt, že dospělci nepřijímají potravu, a proto nevyžadují zvláštní péči a nejsou potenciálními přenašeči chorob. Na druhou stranu má chov bráněnek v našich podmínkách tu nevýhodu, že pro biodegradaci požaduje teplé prostředí, což je náročné na energie. Další relativní nevýhodou je také délka životního cyklu, která se může pohybovat od několika týdnů až do několika měsíců, což závisí na teplotě, kvalitě a množství potravy. 

Sušené larvy mouchy Bráněnky obsahují významný podíl proteinů, vápníku a fosforu ve vysoké míře vstřebatelnosti. Díky také vysokému obsahu kyseliny Laurové ( nasycená mastná kyselina ), působí jejich těla antimikrobiálně a podporují tak zdraví zvířat, která jsou nimi krmena. Barva sušených larev je tmavě hnědá, až do černa a má charakteristický " hmyzí " pach.

Hmotnost 1 litru je cca 500 g. 

  • Možnosti použití:  Sušené larvy Bráněnky, které nabízíme, se pro účely vysušení předem lisují, čímž se získává hmyzí tuk a zbytek těl se usuší. Tím se významě zvýší obsah proteinu v surovině. Oproti moučnému červu - larva Potemníka, nemají larvy mouchy Bráněnky chitinový krunýř a tak jsou z hlediska výživy mnohem hodnotnější. Proto Bráněnka představují pro hmyzožravá zvířata výtečnou krmnou alternativu při nedostatku živé potravy. Sušené larvy jsou tak vynikající doplněk přirozené potravy pro terarijní zvířata a hmyzožravé exoty. Dobře je konzumují také vodní želvy, ještěři, potkani, krysy a ježci. Výborným krmivem je Bráněnka i pro bazénové ryby.
  • Skladování a spotřeba:  Sušené larvy Bráněnky skladujte v dobře uzavřených PVC obalech, hlavně v suchu a chladnu, cca do 20 °C. Pokud vám zvlhnou, snadno zaplísní - pozor na prudké změny teplot a orosení sáčku. Dobře skladované larvy spotřebujte nejlépe do 6 měsíců. Vydrží i mnohem déle, rok i více, ale záleží na kvalitě skladování.

 

 

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.