Odběr novinek
Domů /
Zboží 397 / 523

Vnadící SPOD PELETY - Calypso, 2,5 kg

Kód: SPDC10
Velké, kořeněné pelety s česnekem o Ø 38 mm, vhodné pro krmení raketou, lopatkou, nebo rovnou aplikovat na vlas. Jsou vyrobeny na bohatém surovinovém základu s přídavkem drcených partiklů a zvýrazňovačů chuti. Vynikající pro chladné období jara a podzimu.

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání

Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte!

Varianty Vnadící SPOD PELETY - Calypso, 2,5 kg
Vnadící SPOD PELETY - Calypso, 2,5 kg

 

! Velké pelety o Ø 38 mm s dobou rozpadu 2 - 4 hodiny !

! Možnost i aplikace rovnou na vlas !

 

  • Složení: Tepelně upravené extrudované suroviny - kukuřice, pšenice, hrách, rýže. Rybí moučka sladkovodní, kukuřičná a pšeničná mouka, bisquid moučka, rybí moučka LT 72, řepková moučka, plnotučná sojová mouka, krmné a pivovarské kvasnice, rozpustný rybí protein LT 94, syrovátka, melasa, přírodní česnek, směs koření, aj.
  • Charakteristika: Spod pelety 38 mm jsou dalším pokračováním a rozšířením naší řady obřích XXL krmných pelet v průměru 45 a 63 mm, které vyrábíme již 5 let a dodnes jsou největšími krmnými peletami v ČR ( a možná i v Evropě - zatím jsme o větších neslyšeli :-) )

Spod pelety Calypso s česnekem navazují na naši nejúspěšnější výrobní řadu výrobků Calypso, které jsou nepřekonatelné především v chladných vodách jara a podzimu. Obsahují lehké a snadno rozpustné rybí moučky a převážně tepelně upravené rostlinné suroviny, které kapři upřednostňují před klasickými, nevařenými.

Vyjímečnou složkou řady Calypso je přírodní česnek se směsí několika druhů sušeného koření s přídavkem Red Robinu, které dává výrobkům Calypso nezaměnitelný charakter, chuť i vůni. Pelety jsou tmavě červené barvy a mají kořeněnou vůni s pozadím česneku.

Spod pelety jsme vyrobily na základě našich vlastních zkušeností a také poptávky sportovních rybářů po návnadě, která by byla kompaktní, vydržela na krmném místě delší dobu, zároveň aktivně vnadila, tím udržovala ryby stále ve střehu a dala se hlavně snadno nahazovat, nejlépe spolu s nástrahou. Také při kratších vycházkách, aby nahradila sypké směsi do krmítek, které vyžadují delší přípravu a nádoby na míchání.

Spod pelety 38 mm nemají středovou dírku, jdou však snadno probodnout pevnější jehlou. Jsou vyráběny ze středně hrubé směsi s přísadou vařených, drcených partiklů. Pelety se ve vodě pozvolna rozpouští a uvolňují se i větší kousky surovin. Část z ních vystoupá i k hladině a některé z nich zas postupně klesají ke dnu.

Směs na Spod pelety Calypso s česnekem je sestavena tak, aby se peleta pozvolna rozpouštěla a střed zůstával stále pevný. Ve vodě se proto rozpadají postupně od povrchu ke středu, cca 2 – 4  hodiny. Záleží na teplotě vody a hlavně na aktivitě bílé ryby, které dokážou při hojném výskytu "ozobat" peletu i za polovinu uvedeného času!

  • Možnosti použití: Spod pelety Calypso jsou ideální při lovu na odhoz ( bez dalšího krmení ), protože se dají snadno navléknout na vlasec nad nástrahu. Po dopadu na dno se peleta rozpouští blízko nástrahy a sníží se tak ostražitost ryb vůči ní.

Výborná návnada při lovu především velkých kaprů od časného jara ( březen ) až do teploty vody cca 20 °C ( červen ) a pak na podzim, při poklesu teploty vody pod 20 °C ( září ). Nejsou vhodné pro letní vedra, kdy je teplota vody stabilně nad 20 °C.

 Naše Spod pelety se dají nahazovat nejlépe kaprařským Spodovým prutem určeným pro krmení raketkou ( Spombou ), či vrhacím košíkem. Nebo také pomocí lopatky na delší tyči, ale nejlépe je připevnit peletu přímo na vlas nad montáž a takto ji nahodit - viz. fotografie. Spod peleta je tuhá, ale jde probodnout jehlou na boilies. Pokud by vám skladováním příliš vyschla a ztvrdla, provrtáte ji snadno vrtáčkem.

Lze tak snadno, rychle a velmi přesně zakrmit určené místo a rybář si může být jist, že se tam budou Spod pelety Calypso několik hodin plynule rozpadat a rovnoměrně vnadit.

Pro rychlejší a intenzivnější nástup vnadícího efektu, doporučuji zalít pelety i několik dní před rybolovem Boosterem Calypso, nebo Red Robin. Nebojte se i jiných nesourodých kombinací, přináší velmi často nečekaný úspěch!

Účinnost podpoříte ještě více, když si takto namočené pelety před použitím dobře obalíte v jakékoliv jemnější krmítkové směsi, nebo i v Práškovém dipu Calypso. Nejenže nebudete mít ruce ani vrhací pomůcky zalepené od lepivých dipů, ale  po vhození do vody se okolo pelet vytvoří mrak drobných částic krmiva, který rychleji přiláká ryby.

  • Skladování a spotřeba: Krmné Spod pelety 38 mm skladujte v suchu a chladu, bez přístupu slunečního záření. V prodyšných obalech, nejlépe tkané pytle.

Spotřebujte nejlépe do konce vaší rybolovné sezóny. Pokud vám zbudou na zimu, dejte je do tkaného pytle ( např. od obilí ), dobře zavažte a nechte v nevytápěné, suché místnosti ( garáž, dílna, stodola, balkón, aj. ) zavěšené, nebo na teplo nevodivé podložce - paleta, kartony, desky, aj.

Specifikace
Váha 2.5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 397 / 523